Książki mogą być doskonałym pomysłem na Prezenty na boże narodzenie dla nastolatków. Kobiety, które na co dzień są molami książkowymi na pewno będą zadowolone z otrzymania takich produktów. Jak wiadomo, na rynku dostępnych jest mnóstwo bardzo ciekawych pozycji. Na jaką książkę warto się zdecydować? 

“Mistery”, autor Stephen King

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to klasyczny thriller, który przyczynił się do rozsławienia autora. Pisarz niezwykle poczytnych romansów uległ wypadkowi wraz z główną bohaterką – Misery Chastain. Następnie uratowała go pielęgniarka, która jest wielką fanką jego książek. Pojawił się jednak jeden poważny problem. Paul Sheldon w swojej ostatniej książce zdecydował się uśmiercić ukochaną bohaterkę wspomnianej pielęgniarki. Kobieta nie mogła pogodzić się z tym faktem i zaczęła zamieniać życie pisarza w prawdziwe piekło. 

“Córka”, autorka Elena Ferrante

Rozwiedziona nauczycielka akademicka podjęła decyzję o wybraniu się nad morze. Mogła dzięki temu poddać się wspomnieniom nie tylko o swoim macierzyństwie, ale również życiu, czy relacji z córkami. Dostrzegła w pewnym momencie, że w końcu jest wolna. Nie jest w żaden sposób obciążona balastem w postaci swoich dzieci. Na plaży spotkała jednak bardzo młodą matkę z córką, a także całą neapolitańską rodzinę. Należy mieć świadomość, że relacja, jaka połączy bohaterkę z nieznajomymi ludźmi z plaży przywoła w niej najbardziej skrywane sekrety. W najprostszym możliwym ujęciu zmusi kobietę do konfrontacji zarówno z przeszłością, jak i samą sobą. 

Książka związana z zainteresowaniami kobiety

Świetnym rozwiązaniem może być także podarowanie przedstawicielce płci pięknej książki, która będzie związana z jej zainteresowaniami. W przypadku, gdy kobieta jest pasjonatką aktywności fizycznej, można kupić jej pozycję w tym zakresie tematycznym. Bardzo dobrą opcją będzie także porozmawianie z jej najbliższą przyjaciółką i uzyskanie informacji, jaką książkę chciałaby otrzymać kobieta. Nie jest zalecane sugerowanie się ceną.